Podsumowanie ŁOŚ 2022

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ

Created with Sketch.

Podsumowanie ŁOŚ 2022

:: Reklama - Polecamy ::TWOJA REKLAMA TUTAJ. ZOBACZ !

Po wielu dniach przygotowań, przejechaniu iluś kilometrów których nikt nie liczył i olbrzymiego wysiłku na samej imprezie, przyszedł czas na podsumowanie.

 Gościliśmy przedstawicieli władz terenowych w osobach pana Krzysztofa Chudzickiego wice przewodniczącego Rady Powiatu Olesno i Panią Annę Sekienda zastępcę wójta gminy Rudniki. Władze PZK reprezentowali Prezes SP9HQJ, wiceprezes PZK Marek SP3AMO, wiceprezes PZK Piotr SP2LQP, sekretarz SP2JMR i skarbnik SP2JLR.

Zarejestrowaliśmy troszkę ponad 1200 uczestników, ilu nie raczyło odwiedzić sekretariatu nie liczyliśmy. Na 10 pism z prośbą o dofinansowanie wysłanych do okolicznych oddziałów terenowych PZK odpowiedziały tylko trzy- Opole, Wrocław i Łódź.

Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań, chyba żeby nas zachęcić do działania otrzymaliśmy wpłatę z OT 27 Południowa Wielkopolska i była to spora niespodzianka. Serdecznie dziękujemy za wszystkie pieniądze bo jak wiadomo bez nich nic nie da się zrobić. Klubowe  składki nie na wiele wystarczają.

Nauczeni smutnym doświadczeniem i dwudniową pracą przy śmieciach po ostatniej imprezie postanawiamy tym razem zamówić kontener w specjalistycznej firmie. Szybko jednak weryfikujemy ten zamiar bo cena za tą usługę powoduje ból głowy ale wyjścia nie ma, nic tańszego nie udało się znaleźć. Ciekawe tylko czy będziemy mieli czym zapłacić. Już czasie trwania ŁOŚ 2022 widzimy że śmieci jest tak dużo że kontenery muszą być dwa ale to znów kasa i szybkie liczenie czy wystarczy.

Całe szczęście że wodę mamy za darmo i przywożą ją miejscowi strażacy którzy również w tej sytuacji są niezawodni. Zakupione wcześniej przez PZK zbiorniki były ciągle pełne a ludzie mieli się gdzie umyć. My dostarczaliśmy tylko mydło i papierowe ręczniki. Toalety to zasługa porządnej firmy z Zabrza która nawet udzieliła nam delikatnej zniżki dla stałego klienta.

Znakomitą pracę wykonało wojsko dostarczając nam prąd i namioty w tym jeden sypialny dla wszystkich oraz wystawiając ciekawy sprzęt który każdy mógł dotknąć. W sumie udział brało 47 żołnierzy w służbie czynnej z Brygad Łódzkiej i Śląskiej. Nad całością czuwał chor. Artur Natkański ze Śląskiej Brygady WOT i wszystko działało na medal. Brawo Panie Arturze, zapraszamy za rok.

Po raz drugi naczelne dowództwo WOT reprezentował major Jarosław Kowalczyk i przyznać trzeba że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku bo współpraca z nim to sztandarowy przykład jak to powinno wyglądać. Bardzo za wszystko dziękujemy bo bez Was byłoby o wiele skromniej i mniej atrakcyjnie a nawiązane kontakty dobrze rokują na przyszłość.

Naszą imprezę staraliśmy się uatrakcyjnić ciekawymi wykładami i chyba się udało od samego początku. Przemek SQ9ORQ bardzo ciekawie pokazał jak powinna wyglądać praca w zawodach a my przypomnieliśmy sobie jak kilka lat wcześniej jego tata przywiózł  na tą samą górkę  czternastoletniego chłopaka który podglądał co ci ludzie z KDA tutaj robią. Brawo Przemek, oby tak dalej.

Podróże kamperem i amatorskie radio to opowieści zawarte w książce Przemka SP7VC. Autor w ciekawy sposób omówił całe zagadnienie i zapewnił że w gronie podróżników jest wielu zainteresowanych naszym sportem a na naszej górce będą się pojawiały kampery z antenami.

Jakie przygody czekają na uczestników dalekich wypraw opowiedzieli w osobnych wystąpieniach Mikołaj UT8IO i Leszek SP6CIK z Henrykiem SP9FIH.Bardzo ciekawe wystąpienia zostały nagrodzone brawami a my czekamy kiedy znów gdzieś polecicie, chętnie Was posłuchamy.

Wielu słuchaczy miał też Kuba SQ2PMN który bardzo przystępnie omówił nowoczesne techniki cyfrowe w naszym sprzęcie i wyraźnie było widać, że jest to technika przyszłości, a tego typu wykłady musimy powtarzać.

Władysław SP9GNM o zawodach w radio orientacji sportowej wie wszystko i dla tego poproszony o krótki pokaz nie odmówił. Przywiózł cały sprzęt i zorganizował małe zawody dla młodzieży. Nam pozostało tylko wręczyć nagrody dla zwycięzców. Brawo Władek, życzymy dalszych sukcesów w tej ciekawej dziedzinie.

Panel EmCom choć przebiegał w niespokojnej atmosferze dobitnie pokazał z kim można prowadzić dalszą działalność i na kogo liczyć w razie potrzeby. Mamy nadzieję że ciąg dalszy nastąpi i w klubie pozostaną ludzie pewni i gotowi do działań w dzień i w nocy, a tylko tacy są tam potrzebni.

Naszą górkę zostawiliśmy idealnie czystą bo na końcu, tyraliera złożona z organizatorów pozbierała wszystkie śmieci i poukrywane worki które jakoś nie chciały dojść do kontenera. Pracy i poświęconego czasu było mnóstwo ale chyba się opłaciło bo pochwał otrzymaliśmy bardzo dużo. Niektórzy nawet namawiali nas że po zakończeniu Łosia mamy się brać za organizację Burzenina, ale całe szczęście prawdopodobnie robi to już kto inny a my możemy odpocząć.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i koleżeńską atmosferę a my obiecujemy że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej i ciekawiej. Do zobaczenia na ŁOŚ 2023.

Zespoły klubowe

SP9KDA i SP7KED

W składzie – SP9LJE, SQ6IUS, SQ6RMI, SQ9CYW, SP6NYA, SQ9WRT, SQ9KFR,  SP6CNU, SQ6IUF, SQ9OUA, SQ9FMC,SQ9RNO, SP9UO, SP6-1151, IZA, RADEK, ANIA, AGA,ADAM,KAMIL,SP7SZN, SQ7CGN, SQ7OIU, SQ7OVZ, SQ7NHY, SQ7SGV, SP7RFZ, SP7SAR, SP7DZM, KARINA I DOMINIK.

Łosiowe przedszkole to inicjatywa oraz wykonanie koleżanek i kolegów z klubu SP9ZHC  w składzie SP6MN,SP9JL,SQ9GTI,SP9 29071,SP929073,Magdaleny Katarzyny i Pauliny.

Bardzo dziękujemy klubowi Wojownik z Kłobucka za wypożyczenie zjeżdżalni dmuchanej dla dzieci która stanowiła wielką atrakcję naszego przedszkola.

:: Reklama - Polecamy ::TWOJA REKLAMA TUTAJ. ZOBACZ !